4 věci, za které utrácím moc peněz a vy možná také

za co utracim nejvice penez gallymadness

Káva

Za kafe utrácím každý den. Ještě nedávno jsme měli pákový kávovar, ale protože nás přestal bavit a byl na nás už moc pomalý, tak jsme jej předali dál a já si teď kafe musím kupovat v kavárně. Kafe potřebuju každé ráno a ideálně i odpoledne. To znamená zhruba 55×2 = 110 Kč denně x 30 to máme 3300 Kč měsíčně. A to nepočítám, že když piju kafe – tak ho se mnou pije i Otto – takže x 2 = 6600 Kč – to je 79.200 Kč ročně. Cožeee? Když jsem si to teď dala do kalkulačky, tak jsem přestala chápat. Konec! Kafe miluju, ale tolik za něj utrácet nebudu!

Jak to vyřešit? Přemýšlím už delší dobu nad kávovarem od Nespressa – stojí 2. 790 Kč a jedno kafe mě výjde maximálně na 12,90 Kč – což znamená 12,90×2 = 25, 8 Kč denně x 30 to máme 774 Kč měsíčně x 2 = 1548 Kč za Ottu + Dagmar měsíčně x 12 = 18 576 Kč + cena kávovaru 2.790 Kč. Celkem to dá za první rok 21 366 Kč. Takže ušetřím 57 834 Kč? Už nejdu do kavárny! Maximálně tak na schůzku! Co vy? Chodíte do kavárny každý den? Kolik káv vypijete denně? 

za co utracim moc penez - kava

Fitness a trenér

Jak víte, zápasím s váhou a kvůli zdravotním problémům jsem přibrala 30 kg. Tak asi chápete, že se necítím dobře a potřebuju to shodit. A tak si měsíčně platím permanentku do fitka a trenéra, protože chci cvičit správě a chci dosáhnout výsledků. Na kolik mě to ale výjde?

600 Kč stojí permanentka x 12 = 7.200 Kč/rok -> 275 Kč stojí 1 lekce s trenérem ( mám 12 lekcí měsíčně) = 3300 Kč/měsíčně x 12 = 39. 600 Kč + 7.200 Kč = Celkem 46.800 KčNo a to taky není málo peněz… Myslím, že až vyřeším svůj zdravotní problém, díky kterému přibírám neustále na váze, budu schopná cvičit sama bez trenéra. V listopadu už snad dostanu prášky, který by tomu měly pomoci. Chápete…jsem zoufalá. Takže za fitko jsem ochotná dávat 600 Kč měsíčně, ale utrácet 40. tisíc ročně za trenéra…to se mi už moc nechce. Takže cílem je dostat správné prášky, které vyřeší můj zdravotní problém a pak už začít cvičit sama.

sport-gallymadness

Restaurace

Když jsem tak přemýšlela, za co ještě utrácíme dost peněz, tak bych skoro zapomněla na jídlo – tedy na jídlo v restauraci. Myslím, že já a Otto chodíme jíst do restaurace hlavně proto, protože nás nebaví vařit, potřebujeme se rychle najíst, nebo nestíháme… Dřív jsme chodili do restaurací velmi často. Teď už je to tak 2x týdně, kdy za jídlo a pití utratíme 400 Kč/2 osoby. To je 3.200 Kč/měsíčně – což je 38. 400 Kč ročně. Pfff! To taky není málo, že? Jak to vyřešit? No, nebudu lhát, ale ráda zajdu do restaurace a ráda obědvám nebo večeřím jinde než doma. Nejsem si úplně jistá, jestli tohle vylučovat z našeho života. Ale vidím to tak, že to zatím zůstane tak jak je to teď.  Jak jste na tom vy? Máte tip jak s tímto zatočit?

restaurace-gallymadness

Doprava

Bydlíme v Liberci, ale minimálně 1x týdně jezdíme do Prahy na schůzky. Protože je to pro nás rychlejší, jednodušší a pohodlnější, jezdíme vlastním autem. Máme Audi a její spotřeba je 12, 7l/100 km – takže cesta do Prahy a zpět do Liberce nás výjde na 762 Kč. To je 762 x 4 = 3.048 Kč měsíčně – což je 36 576 Kč ročně pouze za cesty do Prahy + 300 km najedeme týdně po Libereckém krajicož je 1143 Kč (když počítám cenu za 1 l/30 Kč) To je 54 864 Kč měsíčně. CELKEM DOHROMADY I S CESTAMI DO PRAHY JE TO 91 440 Kč. Když jsem tohle číslo spočítala, spadla mi zase čelist…tohle auto už mít nemůžeme. Rozhodli jsme se poohlédnout po autě, které bude mít o dost nižší spotřebu a bude vyhovovat našim požadavkům. Takhle cestovat opravdu nejde. Každého by asi napadlo – tak jezděte autobusem. Bohužel pro nás je to časově dost nepohodlné. Nemůžeme se vázat na jízdní řády a na to, zda bude nějaké místo v autobuse volné. Těch důvodů proč se nemůžeme dopravovat MHD je více. Takže našim dalším cílem je najít auto s menší spotřebou a vyhovující výbavou. Poohlížíme se po Toyotě, tak uvidíme jak to výjde.

audi-gallymadness

Tohle jsou asi ty největší položky, za které utrácím moc peněz a možná zbytečně. Někdo další by do tohoto seznamu mohl přiřadit nákup oblečení. Já už jsem si s oblečením poradila a už nenakupuju každý týden jako kdysi.  Musím sama říct, že jsem překvapila sama sebe. U každé té položky jsem se zarazila a u počítání jen valila oči. Doporučuju vám se nad těmito věcmi zamyslet a zkuste si to také spočítat. Já už třeba zítra nejdu pro ranní kafe do kavárny…

11 Replies to “4 věci, za které utrácím moc peněz a vy možná také”

 1. Za kávu také utrácím dost, ale snažím se to dost omezit, takže jsem si koupila nerezový hrnek Contigo, který je sice dražší, ale vím, že se mi káva díky pojistce do kabelky nevylije a vydrží dlouho teplá!

  1. Na ten se mrknu, díky za tip!

 2. Nespresso jedině s Aeroccinem 😉

  1. Ten k tomu určitě koupím! 🙂

 3. No né, Liberečanda 🙂 Vítej v klubu. Momentálně bydlím v Liberci a do Prahy jezdím skoro denně (byt hledám a je to boj), peníze to stojí…:) Jezdím ale autobusem, protože bez slušebního auta bych to nedávala – ale je to přesně o tom, že člověk je dost vázan – i když jezdí busy do Liberce pořád, kdo tam nebydlí, nechápe, že když si včas nebookneš jízdenku, nemusíš se domu dostat…kávu a restauraci, samozřejmě nemusí se to konat denně, ale jsou to věci, které si ráda dopřeju.

  1. Taky jsi z Liberce? Sakra tady je víc blogerek než bych čekala!

 4. Tak z tohohle výčtu utrácím jen za dopravu a občas za restaurace, na kávu si nepotrpím a fitness také ne 😀 ale je pravda, že jsem teď začala chodit na jógu a do toho se mi vyplatí investovat 🙂

  1. Jóga zní dobře. Jednou bych to chtěla zas vyzkoušet.

 5. Za kávu utrácím taky hodně , káva je prostě život 😀

  1. Káva je super, jsem na ní trošku závislá, ale ty prachy… Koupím Nespresso 😀

   1. Ahoj, doporucuju spis investovat treba do moka konvicky, mlynku a udelat si dobrou kavu doma. Vykaslat se na nejake Nespresso. Chut kavy je neporovnatelna. Jinak supr clanek ♥️

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.