5 věcí, kvůli kterým nejsem produktivní

5-veci-diky-kterym-nejsem-produktivni
Taky vám občas trvá poslat jeden email třeba 3 hodiny? Na facebooku vám začne psát kamarádka o svém rozvodu, v kuchyňce máte rozdělaný kafe, na telefonu blikají nová upozornění a ještě k tomu jste zapomněli na snídani. Jak ten den bude asi vypadat? Myslím, že tohle zažil asi každý. Plno úkolů a plánů a vaše produktivita je na bodu mrazu. Přišla jsem ale na některé své návyky, díky kterým nejsem dostatečně produktivní. Možná se v některých poznáte. Dejte vědět, který se vás týká, nebo napište co jiného vás rozptyluje.

1. Neustále kontroluju svůj mobil

Protože bloguju, mám instagram a miluju nové příchozí e-maily a nové komentáře na blogu, tak svůj ajfoun neustále odemykám a zamykám. Je to zvyk, hroznej zvyk. Pokouším se ale o to, aby mě telefon tolik nerozptyloval. Víte jak?
 • Vypnu si telefon před tím, než začnu pracovat na nějakém pracnějším úkolu.
 • Nechám ho v jiné místnosti.
 • Vypínám si na mobilu data i wifi

5-veci-diky-kterym-nejsem-produktivni

2. Nepořádek na stole

Ten mě rozptyluje snad nejvíc. Občas toho na stole prostě nechám víc – hlavně večer a pak už se mi nechce to uklízet – a to neuklízení platí i pro ráno. A tak když si ke stolu sednu a začnu pracovat, jsem hrozně roztěkaná. Takže hodinku to vydržím – místo práce, dělám jiné nedůležité věci a pak nepořádek uklidím a dám se do práce. Ovšem 1 hodina je ráno pryč…Takže doporučuju uklidit ihned ráno, než si za počítač sednete.

5-veci-diky-kterym-nejsem-produktivni-gallymadness

3. Lidé

Makám na novém projektu, mám totální focus, ale najednou se kolem mě nachomýtne spousta lidí. Nedokážu se soutředit a musím stále zvedat oči z počítače a dívat se kdo kde zrovna prošel. Stává se mi to samozřejmě v kavárně. Jak se tomuhle problému vyhýbám, i když mě kavárny baví a chci tam pracovat?

 • Chodím do kavárny zásadně ráno – do oběda (bývá tam nejmíň lidí – v Liberci)
 • Hledám místo v kavárně, kde není moc míst k sezení
 • Nesedám si hned k baru
 • Sedám si zády k lidem

5-veci-diky-kterym-nejsem-produktivni-gallymadness

4. Jídlo

Ráno jsem se pořádně nenajedla a teď mám pořád hlad a chut, ale nemůžu přijít na to, co bych si dala. A místo toho, abych pokračovala v práci, tak přemýšlím co bych si dala. Vstávám od stolu a dívám se do lednice. Sedám si opět k počítači a pak si řeknu, že by tu chuť mohlo zahnat kafe. Zvedám se od stolu a jdu si vedle do ulici pro kávu. A takhle ztrácím čas – než se pořádně nenajím. Takže snídejte pořádně, mějte nachystaný oběd (ebo aspoň mějte naplánované, kam na něj zajdete a v kolik hodin).

5-veci-diky-kterym-nejsem-produktivni-gallymadness

5. Hezké počasí

Když se ráno probudím a venku je hezky, mám dobrou náladu, ale zároveň si říkám NÉÉÉÉ! Když je hezky, tak se mi moc dobře nepracuje. Slunko svítí, svádí mě přemýšlet kam vyrazit na výlet nebo jak si den užít jinak než prací. Děsivý myšlenky pro freelancera. Proto miluju tohle období, kdy prší, je zataženo a já jsem ráda doma v suchu, teple a v klidu můžu pracovat. Moc se těším na zimu!

5-veci-diky-kterym-nejsem-produktivni-gallymadness

10 Replies to “5 věcí, kvůli kterým nejsem produktivní”

 1. tohle je fakt svatá pravda, mobil mám v ruce snad 24/7 😀

 2. […] – autorka tagu “Poznej zákulisí blogování” Gallymadness – Pět věcí, kvůli kterým nejsem […]

 3. Já se vidím hlavně v tom koukání do mobilu a jídle, je to hrozný zlozvyk a já kvůli tomu pak ztratím spoustu času 😀 minimálně ten mobil bych určitě měla omezit, jinak to ostatní mě neomezuje až natolik 🙂

  1. Ten mobil je peklo. Pro mě asi taky největší…

 4. Aj mňa všetky tieto veci rozptyľujú, ja robím z domu síce minimálne iba občas home office no aj tak nie som dostatočne produktívna. U mňa je top asi neporiadok v izbe, neustály hlad a ešte blog ten ma rozptyľuje neskutočne.

 5. úplně se v tom vidím, furt koukám do mobilu a pokud je venku nechci nemůžu doma pracovat

  https://karolfromprague.blogspot.cz

 6. Ano – dokud je hnusně, zvládnu toho doma víc (pokud nezatuhnu u Facebooku a rolování tam a zpátky, to je taky pravda 🙂 ) .

 7. To znam naprosto presne😄 Ma prace neni kreativni, jsem obchodnik a o to vic se musim soustredit na efektivni cas v ramci dne, ale kdyz to nejde, tak to proste nejde a to jsem schopna si jit dat odpoledne sprchu, protoze mam pocit, ze ji nutne potrebuju😄

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.