5 způsobů jak nastartovat své ráno

Přiznejme si, že né všichni vyskočíme ráno z postele hned, jakmile zazvoní budík. Většina z nás zasténá, sáhne po mobilu, zmáčkne snoozing a strčí hlavu zase pod polštář. Prvních 60 minut má prý vliv na zbytek dne. Pak je možná na čase zvážit, zda chcete první hodinu po probuzení, trávit pod peřinou. Teď už na těch mých 5 tipů!

1. Naplánujte svou rutinu

Nemyslím tím, že budete potřebovat nějaký propracovaný plán a že budete díky takovému plánu hvězda. Ale je potřeba si určit, jak svůj den budete začínat. Rutina zaručuje, že budete vždy dělat to samé, takže pak ráno, za sebou nezapomenete zamknout dveře.  Zkuste zefektivnit své ráno!

woman-hand-desk-office

2. 10 minut ticha

Meditace neznamená, že musíte sedět na polštáři se zkříženýma nohama a dělat mmmhmhm. Ale pokud se vám to líbí, do toho! Dejte své mysli 10 minut klidu a ticha a uvidíte, že vám bude skvěle! Pokud si hned po tom co vylezete z postele musíte dát kávu, do toho. Klidně si sedněte v klidu na 10 minut u kávy.

young-girl-starting-new-day-with-meditation-in-her-bed-picjumbo-com

3. Udělejte si čas na snídani

Ano, ano, ano! Snidaně je nejdůležitější jídlo dne. Všichni to pořád a stále opakují, ale málokdo to poslouchá. Udělejte si ten čas i když budete muset vstávat o 5 minut dřív. Pokud se vám ale ráno nechce nic vytvářet, tak stačí nacpat ovoce do smoothie makeru a zmáčknout tlačítko.

young-woman-enjoying-morning-breakfast-in-bed-picjumbo-com

4. Stimulujte endorfiny

Pokud vás myšlenka, že musíte vylézt z postele doslava straší, tak tenhle tip asi nebudete úplně milovat. Cvičení je skvělý způsob, jak den začít. Cvičení stimuluje a uvolňuje endorfiny, známé jako šťastné hormony. Nemusíte si před prací dávat půlmaraton, stačí jakýkoliv druh cvičení, například s váhou vlastního těla, protahování, deset minut jógy… i když se vám nechce, tak po cvičení zjistíte, že to byl skvělý nápad a budete se cítit skvěle!

fit-girl-listening-to-music-on-her-iphone-picjumbo-com

5. Naučte se ignorovat některé věci  

Když zrovna ráno cvičíte, nebo si dáváte ranní snídani, vaše hlava myslí na práci, na to co musíte dnes všechno udělat, nebo na nákupní seznam. Takové rozptýlení od příjemných věcí vynechte. Prostě je ignorujte. Zapomeňte na to, že máte telefon, nevyřízená upozornění na facebooku a že jste neodepsali na včerejší email..

person-woman-hand-space

Co děláte ráno vy? Máte své oblíbené ranní rutiny? 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.