6 tipů jak zůstat soustředěná při práci z domova

jak-se-soustredit-gallymadness

PRACOVNÍ PLOCHA

Ukliďte si svůj pracovní prostor. Je důležité, aby na vašem stole nebyl binec. Zbavte se všech zbytečných věcí! A když se bavíme o úklidu plochy, udělejte si pořádek i na ploše svého počítače. Vyhoďte složky, které nepotřebujete nebo je nahrajte na externí disk. Budete se cítít líp a nic vás nebude rozptylovat!

pracovni-plocha-uklid

OBLEČENÍ

Pracuju z domova, tak můžu klidně zůstat v teplákách…Ano, takhle to funguje jen chvíli. Osobně jsem to takhle zkoušela xkrát, ale moje pracovní morálka nebyla úplně taková, jaká by měla být. Když se chci soustředit na práci, většinou mi pomáhá i to co mám na sobě. Oblékám se často tak, jak bych se oblékla do klasického zaměstnání. Ovšem, že nenosím košile, náhrdelníky a podpatky. Stačí jen džíny, pohodlné kalhoty a tričko, ve kterém bych šla i do společnosti.

PRAVIDELNÁ PRACOVNÍ DOBA

Já mám nastavené hodiny, kdy pracuju a kdy mám přestávky. Například každé ráno od 8:00 pracuji 2 hodiny – pak mám přestávku na fitko a další hodinu zase pracuji. Když jsou pak moje pracovní dny nepravidelné, ve všem se ztrácím, mám se vším zpoždění a nedokážu se na určité úkoly soustředit. Takže nezapomeňte, pravidelnost je důležitá!

pravidelnost-prace-z-domu

JÍDLO

Není nic horšího, než být hladový a podrážděný, když máte půlku dne pracovat. Každé ráno je důležité začít dobrou snídaní. Moje snídaně teď vypadají tak, že si udělám omeletu ze 3 vajec + rajče (dle jídelníčku od mé trenérky) Na místě kde pracuji, musím mít lahev s vodou a skleničkou. Vypít denně 3 litry pro mě kolikrát není úplně jednoduché, ale hydratace je důležitá! Takže hydratujte a hydratujte!

jidlo-prace-z-domova

GO INCOGNITO

Přepněte profil svého telefonu na tichý, nebo klidně na nerušit. Hlavně ať vás neruší vibrující telefon! To dokáže člověka hodně rychle odtrhnout od práce a od všech těch skvělých myšlenek.

HUDBA

Nevím jak vy, ale já když pracuju, tak mi dost pomáhá nějaká klidná chill out hudba. Nesmí ovšem hrozně moc řvát…Nesmí to být ani nic rockovýho, nebo tanečního. To člověka dokáže hodně rychle odpoutat od práce. Doporučuju iTunes nebo klidně i Spotify, tam najdete spoustu playlistů, které se vám budou líbit.

A co pomáhá vám?

2 Replies to “6 tipů jak zůstat soustředěná při práci z domova”

  1. Tak tyhle tipy určitě vyzkouším. Mám teď brigádu, kterou dělám z domova. Nejprve jsem se radovala, ale pak jsem zjistila, že je velmi těžké se donutit si sednout a začít něco dělat.
    Prostředí musím mít vždycky uklizené a uspořádané, hudbu taky poslouchám. Já to mám tak, ze můžu poslouchat cokoliv, kromě českých. To se vždycky soustředím jen na text.

    1. Ahoj Katko! Tak to máš pravdu, ono se to nezdá, ale než člověk příjde na nějaké fígle tak to chvilku trvá. Českou hudbu taky nedokážu poslouchat, to mě vždy znervózňuje 😀 Tak ať se ti daří!

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.