7 tipů jak se jako freelancer prosadit – ve zkratce

7 tipu jak se prosadit jako freelancer

1.Najděte si na facebooku skupiny, které jsou zaměřené na váš obor a nabídněte tam své služby. Nejlépe přiložte svůj web či portfolio. Za to nic nedáte a někomu můžete padnout do oka. Já sama jsem to párkrát udělala a pár klientů se z toho už vyklubalo

2. Vytvořte si fcb stránku či instagram a udělejte si placenou reklamu. Jak jinak na vás lidi a potenciální klienti příjdou, když vás neznají. Investujte peníze do reklamy. Nic není zadarmo. Dejte dohromady svou cílovku, vytvořte si kreativu a pustěte to ven! Pokud s tím nemáte zkušenosti, napište mi napis@creativeheads.cz

3. Zapojujte se do oborové diskuze ve skupinách nebo na stránkách na facebooku. Pokud budete lidem dobře radit a diskutovat, budou vás vnímat jako odborníka na daný obor.

4. Prezentujte svou práci. Ukažte lidem co děláte, skvělé jsou na to instagram stories. Neuškodí ani videa či fotky zákulisí.

5. Zaregistrujte se na freelance.cz nebo navolnenoze.cz

6. Choďte na akce, které se týkají vašeho oboru. Konference, výstavy, kurzy, přednášky…apod. Potkáte tam totiž lidi z oboru a můžete tak navázat kontakty, dozvědět se něco ale najít i potenciální klienty.  Nebudu vám lhát, ale s tímhle mám já osobně problém. Neumím navazovat rozhovor s někým cizím. V online komunikaci s tím nemám problém, ale když jsem na konferenci je to pro mě mnohem těžší a tak rozhovory většinou nezačínám. Což je jeden z mých velkých mínusů.

7. Buďte na LinkedIn. Tohle je naprosto skvělý místo, kde se potkáváte online s profesionály z různých oborů. Můžete tam psát i články, sdílet s ostatními své úspěchy či hotové zakázky.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.