8. Den | Udělejte radost těm, kteří to potřebují

V dnešním okénku nebude žádná soutěž. Ale budu ráda, když si i přesto přečtete tento článek. Aspoň si roztřídím, kdo u mě jen soutěží a kdo skutečně čte moje články.  Chtěla bych, aby tento den byl o tom, že obdaruju někoho, kdo to skutečně potřebuje. Pamatuju si, že jsme asi před šesti lety s jednou s mou spolubydlící byly u jednoho stromu přání. Na tom stromě byli přáníčka dětí z dětského domova. Jedno tenkrát vybrala a na lístečku byl příběh dítěte s přáním, co by chtěl k Vánocům . Dárek koupila, zabalila a přinesla ke stromu přání. Nepamatuju si co si dotyčný přál, ale nebylo to nic jako mobilní telefon nebo tablet… No a díky tomu jsem si řekla, že bych to mohla letos udělat taky. Letos mě k tomu popohnal i jeden známý – Radek. Také byl u jednoho takového stromu přání. Jeden klučina si přál sálové boty, protože ho baví cvičit. Nejvíc mě dostalo, že je v dětském domově už 14 let. Asi si to nikdo z nás neuvědomuje, ale někteří máme štěstí, že máme to co máme. Příjde nám normální, že máme domov, rodiče, skvělou práci, telefon, počítač… Někdo daruje peníze na útulky, bezdomovce, já chci letos něco darovat dětem z dětského domova. Dnes zajedu do libereckého Globusu, kde by takový strom měl být. A co vy? Chystáte se letos udělat radost někomu, kdo to skutečně potřebuje?

22 Replies to “8. Den | Udělejte radost těm, kteří to potřebují”

 1. Pomáhám během roku a na Vánoce ještě něco navíc – letos Ježíškova vnoučata – to je úžasný projekt. Nu a na Vánoce vždy ještě s manželem vybereme jeden útulek, kam posíláme větší obnos.

 2. Barbora Červenková says: Odpovědět

  dobrý den, já každý rok zabalím dva balíčky (jeden pánský jeden dámský) a posílám je do domova důchodců, kde probíhá sbírka na dárky pro osamělé seniory.

  1. Barbora Červenková says: Odpovědět

   přes rok je pro mě automatické pomáhat drobnostmi také, ale spíše než hmotnými dárky tak slovem a přítomností s druhými, rozhovorem s osamělou babičkou ve vlaku, atd…není to jen o dárcích 🙂

 3. Mám kamarádku, která stojí za projektem “Lepší senior”, takže letos jsem se rozhodla udělat na Vánoce radost seniorům 😊 je smutné, že na ně se zapomíná 😏
  Strom přání znám také 😊

 4. Tak o tomto stromu jsem tedy nikdy neslyšela.. ale je od tebe krásné, že ses rozhodla se do toho zapojit 🙂

 5. Alena Bittenglová says: Odpovědět

  Tohle je skvělý! S holkama v práci jsme loni i letos podpořily také dětský domov – našly jsme několik přání, např. povlečení, oblečení atp. a to jsme darovaly asi pro pět dětiček! A letos jsem darovala pro psí útulek. A teď studuju a pracuju ve Zlíně (předtím Jihlava), tady na informačním centru prodávají srdíčka, která vytvořili lidičky z Ergo Centra Zlín, které se snaží pomoci lidem s postižením. Tak jsem ke každému dárečku svým blízkým přibalila i srdíčko, aby to trochu pomohlo… 🙂

 6. Osobně podporuji spíš celoročně (Dobrý anděl a Cesta domů), byť chápu, že před Vánoci je „období na dávání“ jaksi samozřejmé, spousta projektů se nestará jen před Vánoci. Letos mě ale zaujala již zmiňovaná Ježíškova vnoučata – přijde mi to i lepší než dárky pro děti z dětských domovů (taky mám tu zkušenost, že se často mají „lépe“ než děti v rodinách a sklouzává to – naštěstí ne vždy – k vypočítavým dárkům).

 7. Jsem moc ráda, že podporuješ i takovéhle projekty, je to určitě lepší než podporovat pouze hodnotné dárky pro nás, kteří je v podstatě nepotřebujeme ♥

 8. na světě je strašně moc lidí, kteří bohužel nemají ani zdaleka to, co většina z nás…:_( dárky nekupuju,ale letos jsem šila alespoň pár povlaků na polštářky pro děti na onkologii do nemocnice v Brně, kde každé dítě jeden dostane a nakonec odnese i domů .)

 9. Vsak vid. Jeziskova vnoučata. Útulky. Dobrovolniceni. Ale docela jsi mě storieskama nalakala ze se v globusu taky možná pro jedno dvě stavím.

  1. Však víš. Ne vid.

 10. Je, tohle jsem jednou za studii udelala taky, zabalila jsem tehdy moji oblibenou kosmetiku do krabicky a hedvabneho papiru. Balicek vypadal jako dort a ja mela z toho silenou radost, ze ta holcicka na druhe strane se strasne potesi a bude si mozna poprve v zivote pripadat jako princezna.
  Od te doby se kazde Vanoce snazim vymyslet neco v lokalni komunite nebo pomoct nekomu z blizkych. Je to super pocit!

 11. Je hezké, že nejsem sama, kdo chce někoho takhle obdarovat, i když ho vůbec nezná. 🙂 Ono se to dá i přes rok udělat někomu takhle radost, ale na ty svátky se to hodí, přeci jen nikdo nechce být sám a bez dárku. Takže aspoň se dá splnit ten dárek. Třeba jen malý, ale vždy potěší.

 12. Krásný den, tenhle článek mě u srdce zahřál. A díky za něj. Když jsme ve škole měli dělat prezentaci s výkladem na jtéma o které se nějakým způsobem zajímáme, vybrala jsem si právě dětské domovy, abych přiblížila situaci toho, jak si někdy stěžujeme, přitom děti v dětském domově toho strádají daleko více.
  Už teď vím, že až budu dospělá, vydělávající budu posílat peníze nejen právě do dětských domovů, ale i na různé jiné potřebné věci.

 13. Já posílám většinou peníze do útulků (celoročně), ale chtěla bych tento rok do jednoho zajít a přinést nějaké granule a potřebné věci. Hodně se mi zalíbil letošní projekt Ježíškova vnoučata, chtěla jsem také něco darovat, ale už jsem asi přišla pozdě a zbyly jen dražší dárky jako auta, vozíky, atd. na které teď opravdu jako student nemám 🙁 Ale zkusím to znovu projet, třeba tam ještě něco najdu 🙂

  1. Na jeziskova vnoučata přibývají příspěvky denně ráno jak to tam zaměstnanci přidávají a doporucuju jít odzadu nevím proč ale je to tam levnější já už poslala 13ti lidem 😀

 14. My většinou tak 4x ročně jezdíme do útulku a tam přivezeme různé granule, konzervy a hračky a pak jezdíme ještě do dětských domovů a tam vozíme hlavně různé knížky.

 15. Pod tyto stromky vždy kupujeme s mamkou dárky. Jednou jsme vybírali teplnou šálu pro slečnu, barg na pískoviště a minulý rok knihy ♥ letos plánujeme jet nakupovat koncem příštího týdne.

 16. My bohužel nikde nemáme takovýhle strom přání, ale líbí se mi ta akce vnoucata, kde lide mohou koupit darky seniorum. Na ty by se take nemelo zapomínat 😊💜

 17. Co jsem slyšela, tak v DD jsou i děti, které toho využívají. Náš známý je učitel, má ve třídě děti z „děcáku“ a říká, že se mají daleko lépe, než jeho vlastní děti. Ale věřím, že jsou i výjimky 🙂 Radost bych ráda udělala i někomu cizímu, ale vzhledem k tomu, že ještě nevydělávám, jsem ráda, že nakoupím dárky pro rodinu. Ale až budu, určitě nad tímto popřemýšlím 🙂

 18. Ano, to je chvályhodné, i když taková pomoc jednou za rok není nic moc, když ti potřební jsou tady celoročně, ne jen na vánoce. Proto pomáhám celý rok.

  1. Jasné, určitě je potřeba pomáhat celý rok. Jen si myslim, že o Vánocích je to potřeba ještě víc, protože pro ně to může být ten nejsmutnější čas v celém roce.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.