Jak jsem našla své první klienty

prvni-klienti-gallymadness

Jak získám klienty? Kde je jako najdu? Jak dlouho to bude trvat? Na to se ptá asi každý, kdo chce jít na volnou nohu. Není to úplně jednoduché, ale když se chce… však vy víte. Na začátku jsem věděla co musim udělat. Bylo mi jasný, že se musím nějakým způsobem prodat, vymyslet jak se firmám zalíbit,  jak zaujmout a hlavně co jim nabídnout.

EMAILY

Hledala jsem firmy, které se mi líbí a zmapovala jsem si jejich sociální sítě. Zda jim fungují, jestli přispívají pravidelně, jak vypadá jejich grafika a texty. Jednoduše jsem hledala chyby a mezery. Našla jsem si správný kontakt a napsala email. To je podle mě ta nejjednodušší cesta. Pokud se mi po týdnu nikdo neozval, pokusila jsem se zavolat. Takových emailů jsem na začátku napsala fakt hodně. Je důležité si hlavně promyslet, čím firmu zaujmout, aby váš email nezaškatulkovali do obchodních nabídek. Takže jsem dost přemýšlela i o samotných předmětech. Je to trošku psychologie, o který jsem se hodně naučila v Twistu. Na to by ale mohl vzniknout další dlouhý článek a o tom třeba zase jindy.

emaily-gallymadness

BLOG

Někteří klienti mě našli a napsali mi díky mému blogu. Buď našli některé mé články, nebo si o mě přečetli v nějaké diskuzi. Myslím, že blog je skvělý nástroj, jak si budovat nějakou svou identitu, nebo-li jméno. S mým blogem nespolupracují žádné firmy, není nijak populární i když mám celkem vysokou návštěvnost ve srovnání s jinými populárními blogy. Ale dle komentářů a ohlasů ve zprávách lidi rádi čtou můj blog, protože se vždy dozví něco zajímavého. To asi proto, protože nepíšu tolik o kosmetice, ale o tom jaké to je být freelancer, o svém životě nebo o službách, které mám ráda.

blogovani-gallymadness

WEBY

Velmi často jsem hledala klienty i pomocí webů, kde firmy nabízely volná místa. Vyhlédla jsem si firmy, které hledaly lidi na sociální sítě či e-mail marketing a těm jsem vždy zkusila napsat a nabídnout jim své služby. Tam je těch možností mnoho, jelikož v dnešní době je těch pracovních příležitostí v digitálním marketingu velká spousta. Musíte si ale dávat pozor, zda firmy hledají lidi na HPP či externě. Weby, kde najdete práci v marketingu najdete v tomto článku.

weby-gallymadness

KONTAKTY

Jelikož jsem pracovala v několika firmách se spoustou skvělých lidí, zůstalo mi několik kontaktů (kamarádů a známých), se kterými jsem si rozuměla a zůstali jsme prostě ve spojení. Díky mojí aktivitě na facebooku, instagramu nebo na blogu, věděli co dělám čemu se věnuju a celkem nedávno se někteří se mi sami ozvali. A to mluvím například o lidech, se kterými jsem spolupracovala v době praxe v Mitonu na střední škole. Takže kontakty, kontakty…

kontakty-gallymadness

To jsou zatím možnosti, které jsem využila a získala díky nim své klienty. Každopádně uvažuju i nad reklamou, protože ta je opravdu důležitá. Začínáte a potřebovali byste s něčím poradit? Zkuste mi napsat, když to bude v mých silách, ráda vám pomůžu. Díky!

6 Replies to “Jak jsem našla své první klienty”

  1. Držím palce, je to skvělý úspěch 🙂 líbí se mi tvé články a určitě by mě potěšilo více informací o zapojení se do affiliate, do budoucnu bych o tom možná uvažovala 🙂

    Lady Lenna

  2. Držím Ti palce, ať se daří :). Já jsem zatím na začátku své cesty .

  3. Je skvělé jak ses rozjela a že máš klienty, jen tak dál 🙂

    1. Strašně moc děkuju Marie! 🙂

  4. Díky, za přehledný souhrn. Mám za sebou vše, krom přímého oslovování. Chystám se na to 🙂

    1. Děkuju, jsem ráda! Tak držím palce! 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.