Jak zjistím, kolik lidí se prokliklo na můj článek?

Když procházím facebookové skupiny Blogerky a Blogeři a další jiné stránky, vidím spoustu odkazů na články, u kterých díky linku poznám, že bloger nebude vědět, kolik lidí se mu z facebooku na článek prokliklo. A to jsou přeci zajímavé a důležité informace. To by měl chtít vědět každý bloger, kolik lidí se na článek prokliklo, je to tak? Zajímá to vás?

picjumbo.com_HNCK7820

Já se marketingu věnuju, takže vím, že existují utm kódy, pomocí kterých lze měřit cokoliv. Tím vám ale teď nebudu plést hlavu. Poradím vám jednoduché řešení a tím je webový nástroj Bitly. Nemusíte za něj nic platit, je naprosto zdarma a je vážně naprosto easy.

Bitly byl dříve pouze zkracovač internetových adres, ale už je doplněný o statistiky a analýzy. A jak bitly používat? Ukážeme si to na příkladu.

1.  Po publikaci článku, si zkopírujete odkaz na článek. Ten vložíte do bitly.

stažený-soubor-(5)

2. Zkrácený link můžete upravit a dát mu tak přivětivější popisek. Například ClanekBitlyFB /protože je to článek o bitly a odkaz budu dávat na stránky facebooku/

stažený-soubor-(6)

3. Link zkopírujete a můžete jej vložit na facebookové stránky.

stažený-soubor-(6)

4. Teď už můžete sledovat statistiky, kolik lidí se díky tomuto linku prokliklo na váš článek, odkud atp.

bitly-jak-merit

Věřím, že vám bitly pomůže. Budete mít aspoň před očima nějaká čísla a pomocí čísel můžete své články či zdroje, kde na článek odkazujete, vyhodnocovat. Kdy vlastně bitly používat?

 1. Když vkládám odkaz na článek na Facebook, jiné sociální sítě nebo na jakékoliv jiné weby.
 2. Když odkazuji na produkt v eshopu, který doporučuji svým čtenářům.
 3. .Když nechcete mít ošklivý příspěvek na sociálních sítích, protože má link dlouhou a ošklivou adresu a musíte odkaz nechat v textu příspěvku.

Ráda bych vám o tomto nástroji řekla více, ale nechce se mi tu dlouhosáhle rozepisovat. Chystám pro vás jeden zajímavý projekt, na kterém teď pracuji a doufám, že se povede. Ráda bych vás totiž naučila spoustu věcí, které vám v blogování pomohou. Takže se těšte! 🙂

6 Replies to “Jak zjistím, kolik lidí se prokliklo na můj článek?”

 1. Pěkný článek, jednoduchý a výstižný. 🙂 Rozhodně to ráda sama ozkouším. Hihi

 2. Téééda, super… Užitočné (: dík za radu.

  Daniela

 3. Mně by teda zrovna zajímalo, jak vypadá link, který nebude ukazovat kolik lidí se skrz něj prokliklo 🙂 Poradíš? 🙂

  1. Super dotaz! Tak právě k tomu by sloužily právě ty utm parametry, kde nikdo kromě tebe nezjistí, kolik lidí se skrz něj prokliklo.

 4. Skvělý článek, rozhodně to vyzkouším, aspoň uvidím, jestli má moje snaha efekt. 🙂

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.