Na kafe do Vídně na Slovinsko za horami a do Umagu za mořem

na-cestach

Tenhle měsíc jsme měli hrozné roupy a museli jsme někam vypadnout. Vůbec jsme neplánovali žádnou cestu, ubytování – prostě nic. Pro někoho noční můra, pro někoho dobrodružství. Takže jsme si sbalili potřebný věci jako oblečení, kosmetiku, naházeli jsme to do auta a vyrazili jsme.

První noc jsme se rozhodli  přespat v Brně. Což byla velká chyba.  Ve zkratce – objednali jsme si pokoj ve čtyřhvězdičkovým hotelu a byla to naprostá katastrofa. Špatný postele, špatná koupelna, špatný služby. Prostě Brno – bez urážky. Takže nedoporučuji hotel Hotel Vista.

Ráno u snídaně jsme se rozhodli, že vyrazíme do Vídně. Plán byl – koupit dálniční známku (stojí 8 Euro) dát si předražený kafe a dort v hipsterský kavárně, koupit si dobrý jídlo a utratit pár peněz v obchodech s oblečením. Našla jsem fakt pěknou kavárnu Bakery Daniel, která patřila pod hotel Daniel. Najdete ji na Landstraßer Gürtel 5.

daniel bakery viden

daniel bakery viden

V kavárně jsme strávili dost času, některý emaily se prostě museli vyřídit. Když podnikáte, tak pracujete pořád… Ale vše si umíme zorganizovat, takže spoustu věcí jsem si připravila dopředu už cestou v autě. Přemýšleli jsme kam dál, ale už jsme moc nedokázeli přemýšlet, tak jsme se rozhodli, že zůstaneme jednu noc ve Vídni.

ledova kava viden

Našli jsme Mercure Hotel Raphael Wien. Konečně to bylo podle našich představ. Pokoj byl krásný a postel? Ještě teď vzpomínáme na to, jak byla pohodlná! Po tom co jsme se ubytovali jsme se byli mrknout do města. Co vám budu povídat, moc jsme toho nestihli. A tak Vídeň a její památky si nechám na příště. Večer v pohodlné posteli, která byla plná rakouskýho jídla a skvělýho pití, jsme vymysleli, že pojedeme za horama do Slovinska. Ráno jsme rychle vyrazili na snídani, která byla luxusní a káva, která je pro mě každý ráno důležitá, byla konečně podle mých představ. Takže pokud budete ve Vídni, tak tento hotel doporučuji.

http://www.accorhotels.com/A0Q7

Ráno jsme se ještě projeli po centru a pak jsme už frčeli po dálnici do Slovinska. Sedmidenní Slovinská dálniční známka stojí 15 Euro. V plánu byl Triglavski národní park. Takže nás čekala krásná Kranjská Gora, jezera a nádherná příroda. Musím říct, že Slovinsko jsem si zamilovala. Takže počítáme s tím, že se tam ještě několikrát vrátíme, protože za 2 dny se toho moc stihnout nedá.

kranjska-gora-slovinsko
Kranjska Gora

zelenci-slovinsko
Zelenci

No a poslední den jsme vyrazili vykoupat do Umagu v Chorvatsku. V Umagu jsme byli už v loňském roce a máme na to místo skvělý vzpomínky. Takže v plánu byl resort Meliá Istrian Villas, kde byli ubytovaní i naši nejbližší přátelé z Prahy. Odhodili jsme všechny věci na lehátka a skočili do slaného bazénu. Ale samozřejmě nesmělo chybět ani moře, takže po chvilce jsme se přesunuli i tam. Každopádně bych vám ráda doporučila, pokud jedete k moři a máte telefon, který nechcete aby byl plný písku, zkuste tenhle pytlíček od Pura. Já si ho sebou vzala a nelituju toho, protože jsem ho mohla nechat u bazénu a nemusela jsem se bát, že bude od vody. No a u moře jsem ho mohla nechat na dece a nemusela se bát, že z něj pak budu muset vyklepat kilo písku. Najdete ho TADY a stojí jen tři stovky.

vodeodolne-pouzdro-puro-maxshop

solny-bazen-melia-istrian-villas

V Chorvatsku je naší tradicí dát si kalamáry a samozřejmě zmrzlinu. Takže jsme neváhali a po koupání se vydali na oběd a dezert. Nejlepší kalamáry dostanete v bistru Grill Pizzeria San Valentino.

kalamary-umag

V Umagu náš spontánní výlet skončil. Příští týden nás čeká už naplánovaný výlet na Grossglockner a srpen jsme si nechali na odpočinek ve wellnesu a pak se vydáme do Srbska za našimi přáteli z Bělehradu. Chystáte se také někam?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.