Nástroje pro social media manažery

PRO SPRÁVU SOCIÁLNÍCH SÍTÍ (posty, příspěvky, plánování)

Hootsuite – pracovala jsem v něm pouze jednou, takže vám nedokážu říct, jestli je to dobrý nástroj nebo ne. Každopádně mezi social media manažery je velmi populární a co se ceny týče – stojí 499$/měsíčně.

Kontentino – v tomto nástroji pracuju a jsem s ním hodně spokojená. Plánuju zde příspěvky jak na facebook, tak na instagram a musím říct, že je to velmi intuitivní a jednoduché. Pro freelancera, který má 3 klienty je tato cena za měsíc, myslím přijatelná. Ale pokud máte více klientů tak je cena samozřejmě vyšší…

kontentino-gallymadness

Zoomsphere – je už velmi pokročilý nástroj, který vytvořili velmi šikovní lidé. Měla jsem už tu čest se s některými setkat. Každopádně Zomsphere je dle mého názoru už pro větší agentury, které mají x klientů a x pracovníků, kteří se o klienty starají. Odpovídá tomu i cena – 400 Eur/měsíčně (ovšem bez limitů)

Buffer – s tímto nástrojem nemám žádné zkušenosti, ale velmi často čtu u ostatních freelancerů, že tento nástroj používají.

buffer-gallymadness

ZKRACOVÁNÍ A ZNAČKOVÁNÍ ODKAZŮ

GA Url Builder – je to výborný online nástroj na označení odkazů. Každý kdo dělá marketing ví, že odkazy se musí označovat utm parametry. Velmi to pak zjednoduší měření výkonu a cílů. Já sama tento nástroj každý den používám a doporučuji vám pouze tento, protože mi vyhovuje ve všech směrech.

Bitly.com – bitly je asi nejznámější zkracovač, já sama ho také používám. U tohoto zkracovače se mi líbí, že vidím jasné přehledy, kdy a kolikrát lidi na odkaz klikli. Existuje spousta dalších zkracovačů, ale pro mě je Bitly nejlepší.

TVORBA KREATIVNÍCH POSTŮ/GRAFIKY

Canva – pokud je pro vás photoshop velmi složitý a potřebujete rychle vytvořit nějak pěkný post, grafiku, tak vyzkoušejte Canvu.  Je to velmi jednoduchý online nástroj, který vás překvapí. Máte tam různé šablony na různé druhy grafiky.

canva-gallymadness

Picframe – skvělý nástroj pro tvorbu koláží. Sama jej využívám pro tvrobu příspěvků pro Glami.cz  Používám jej na Macu, ale podle Googlu je tento nástroj i pro Windows. Pro Mac stojí tato aplikace $2.99

Pixlr

pixlr-gallymadness

PicMonkey

picmonkey-gallymadness

Coolors – pokud nevíte jak sladit barvy na připravovaném příspěvku, zkuste tuhle online appku. Je to jednoduché, chytré a ušetří vám spoustu času nad přemýšlením, jakou barvu vybrat k té modré…

coolors-gallymadness

KREATIVNÍ EDITORY PRO SMARTPHONY

Na úpravu fotek ve svém iPhone 7 používám například Adobe Lightroom, který mi vyhovuje nejvíce. Vlastně veškeré moje fotky na instagramu jsou upravené přes Adobe Lightroom.

Dalším oblíbeným nástrojem je například Snapseedna přidávání kreativních textů do fotky je skvělý například Overgram nebo Adobe Spark Post

OSTATNÍ NÁSTROJE

Google drive – bez toho bychom nedokázali fungovat, ukládáme si tam veškeré podklady pro práci. Ať už to jsou fotky, dokumenty nebo publikační plány.  LastPass usnadní život těm, kteří si nepamatují hesla k různým účtům, aplikacím apod. O dalších nástrojích jsem psala už v dřívějším článku zde.

6 Replies to “Nástroje pro social media manažery”

  1. Opět skvělý článek! Canvu jsem dlouho používala na miniatury k videím na můj Youtube, rozhodně můžu doporučit 🙂

    1. Moc děkuju! 🙂 Canva je super, velmi jednoduchý nástroj i pro ty, kteří neumí s photoshopem.

  2. Google drive, Google Photos aj Pickmonkey sú super. Bez nich by som nevedela existovať.

    1. Přesně tak, já bych taky bez GD nemohla existovat 😀

  3. Pěkné tipy, které určitě usnadní život pár lidem. Já jsem vyzkoušela Pixrl a Snapseed, který mi sice vyhovoval, ale našla jsem jinou aplikaci, která mi vyhovuje ještě víc. Sice je prvotně určená na úpravu fotek s jídlem, ale upravuji v něm i ostatní a zatím jsem vždycky spokojená 😀

    1. Moc děkuju! A jakou aplikaci tedy používáš?

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.