Nezapomínejte na …

O víkendu jsme jeli na sever. Na místo, kde jsem žila 19 let, na místo, kde žili můj otec, matka a bratr. Dnes už tam žije pouze otec. Mamka se před pár dny ostěhovala do svého nového bytu. Je mi 25 a nemyslela jsem si, že pro mě bude jejich rozchod tak těžký. Moje mamka a můj táta už nejsou spolu. Těch pár dní co jsem tam byla, jsem zapomněla na to. že mám nějakou práci, zapomněla jsem na svůj telefon, který zůstal po celou tu dobu vybitý, zapomněla jsem úplně na všechny zbytečný věci a všechno mi došlo.

stromy

Mamka bydlí teď v celkem hezkém bytě. Má malého roztomilého psa, jmenuje se Oskar. V bytě ale nemá televizi ani internet. Babička i děda umřeli a jediný koho tu má, je její bratr, kterého navštěvuje. Je mi z toho smutno. Před chvíli jsem ji vyprovodila domů a cestou zpět se mi chtělo brečet. Vždyť mamka má bejt s námi doma, mej jako vždycky večer nádobí a sednou si ke stolu k večerní kávě a dělat si se mnou srandičky. Místo toho jsem ji viděla jak se ztráci v uličce, která je zalitá tmou. Když jsem byla mladší, tak všichni spolužáci byli z rozvedených rodin a já si vždy sama pro sebe říkala, že tohle se mi stát nemůže, protože naši jsou perfektní. Stalo se. Možná si říkáte, že jsem už dospělá a to přejde. Ale já vím, že mě to nepřejde nikdy. Sem na sever jezdím opravdu málo. Teď jsem tu byla teprve po druhé za půl roku. Furt jen řeším práci práci, peníze, svůj volný čas, motorky a snažím se nemyslet na to co se děje na severu. Tohle je fakt zásadní chyba. Čím jsem starší, tak…

 

4 Replies to “Nezapomínejte na …”

  1. Smutné, ale holt stává se. Bohužel čímdál častěji:(

  2. Moje mamka je rozvedená rovnou dvakrát. S mym vlastnim tatkou ve třech letech, s nevlastním jsem byla od čtyř do 17 a čím jsem byla starší, tím víc jsem ho brala spíš jako staršího bráchu. Drž se, jseš silná holka!

  3. Občas je lepší odejít než zůstat. Nelze se ohlížet na děti, protože jak to je ve vztahu ví jen ti dva, kterých se to týká. Děti odejdou a taky se neohlíží na rodiče. A tak to má být.

  4. Naši se rozvedli, když mi bylo deset a byl to nejšťastnější den mého života. I když mám oba ráda, prostě to bylo na zabití. A přijde mi hloupé, když spolu rodiče zůstávají jen kvůli dítěti.
    Je škoda, že to vašim nevydrželo, ale lepší, než kdyby se trápili.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.