Poslední únorový víkend

poslední-vikend-uvodka

Tenhle únorový víkend byl pro mě hrozně moc dlouhej a hlavně dost k zamyšlení. Na víkend se vždycky těším. Sice každé ráno 2 hodiny pracuju, ale zbytek dne mám volný. Doufala jsem, že tenhle víkend strávíme s kamarády, ale bohužel tomu tak nebylo. Poslední dobou zjišťuju, že mám fakt málo přátel, který by byli naladění úplně stejně jako já. Málo s kým si rozumím a o to horší to je… No, takže jsme měli klasický víkend bez kamarádů.  Měli jsme spoustu času a tak jsme si povídali a přemýšleli. Jedním z důvodů, proč jsme se stěhovali zpět do Liberce, byli kamarádi. Mysleli jsme si, že se budeme více stýkat, že budeme trávit společně čas,  že budeme chodit na kafe a že v sobotu večer nebudeme sami, ale s nimi. No naše představy jsou fuč. Asi se budete smát, ale při stěhování jsme koupili i více šampusových sklenic, normálních skleniček a skleničky na víno… Každopádně jsme si říkali, že pro nás nemá smysl tu být. Nemá smysl být v České republice. Nebaví nás to tu. A asi jsme tu tak trošku nešťastní. Začali jsme se poohlížet po bydlení v zahraničí. Mapovali jsme náklady na bydlení, ceny, počasí…atd. Uvidíme co se z toho vyklube…

Sobotní snídaně: Snídani jsme si dali v Bageterie Boulevard.  (Já si dala dýňový chleba s lososem a kávu.)

bageterie-snidane-gallymadness

Odpoledne jsme se vydali do pár obchodů. Největší radost mi udělal sprchový gel z Lidlu – Cien (voní fakt božsky a stál pouhých 25 Kč) Lak na nehty od Astoru nemá chybu a zkouším teď mléko od Alpro.

lidl-cien-astor-gallymadness

Otto se při pátrání o životě v zahraničí zamiloval do Itálie, přemýšlí i o tom, že bychom se tam na chvilku přestěhovali. A z té lásky i Itálii ho v Lidlu ho napadlo udělat si Caprese. Musím říct, že se mu to fakt povedlo!

caprese-italie-gallymadness

V neděli po obědě jsme vyrazili na kávu do všem známé kavárny Mikyna. No bylo to pro mě zklamání. Káva strašná, takovou nepřipravím ani já sama doma se zavázanýma očima… Mikyna pro mě vždycky byla místem (a pořád je) pro liberecký hipstery.

mikyna-food-point-gallymadness

2 Replies to “Poslední únorový víkend”

  1. S těmi kamarády ti úplně rozumím. Pár z nich se mi právě rozuteklo do světa a já najednou zjišťuji, že jsem sama, že nemám nikoho s kým bych mohla řešit svoje problému, komu se svěřit, s kým zajít na kafe apod. Taky jsem chtěla někam odjet a nakonec mi to úplně nevyšlo, takže jsem si řekla, prostě si nějaké kamarády najít. Pak jsem zjistila, že je to dost těžké – ve třídě jsou všichni rozskupinkovaní a jelikož většinu brigád mám buď nárazových nebo pracuju z domova, nemůžu si ani nikoho najít ze zaměstnání.
    Jinak caprese vypadá skvěle. Hned jsem dostala chuť na mozzarelu 🙂

    1. Ahoj Katko, dík za tvoje pochopení! 🙂