Proč a kde používat hashtagy

jak-pouzivat-hashtagy-gallymadness

Hashtag je jednoduché klíčové slovo, které je označené symbolem # Používá se převážně na sociálních sítích a můžeme jej považovat za způsob, jak hledat relevantní obsah. Díky hashtagům je snadné najít vždy to, co vás zajímá.

Hashtagy jsou skvělým nástrojem pro organizaci a kategorizaci příspěvků, tweetů a obrázků. Hashtag, rozšiřuje také například dosah tweetu. Díky hashtagům, váš tweet uvidí více lidí, než jen ti co vás sledují!

Twitter – na twitteru, hashtag zvýší váš dosah dokonce 2krát.

Instagram – abyste zvýšili dosah svých příspěvků použijte vždy aspoň 11 hashtagů. Samozřejmě je to hlavně i o správném použití hashtagů a o krásných fotkách!

jak pouzivat hashtagy instagram gallymadness

Facebook – hashtagy převedou témata ve vašich příspěvcích, na které můžete vy a ostatní kliknout. Hashtagy na facebooku, pomáhají uživatelům najít příspěvky, které je zajímají. Například: Dnes jsem si koupila krásné krajkované šaty #krasnesaty. A když kliknete na tento hashtag, zobrazí se vám kanál příspěvků, které v sobě mají tento hashtag.

Každopádně, facebookovým postům bez hashtagů se daří mnohem lépe než s nimi.

7 Replies to “Proč a kde používat hashtagy”

 1. Dášo, docela by mě zajímaly ty statistiky na FB s hashtagy – mám zprávy od jedné výrobní firmy, kde jim fungují… Iva

 2. Hastags používam len na instagrame, na facebooku nejako nevidím dôvod, tam to ide aj samo presne ako píšeš. Dôležité pri hastagoch je podľa mňa aj to, aby nejako súviseli s obrázkom a textom. Myslím, že čím viac hastagov na instagrame tým lepšie.

 3. ani já hashtagy na facebooku nepoužívám, tak nějak je s ním nespojuji 🙂

  http://deniselibertas.blogspot.cz/

 4. Děkuji za fajn článek! Když sdílím příspěvek z instagramu na facebooku umažu pak hashtagy, protože se mi to nelíbí…ideálně asi všechny.
  Co hashtagy na instagramu umístěné do komentáře, také to vypadá lépe.;) Funguje příspěvek stehně, jako když jsou hashtagy rovnou v úvodu? Díky moc! Veronika

  1. Ahoj Veroniko,
   když máš hashtagy hned na začátku tak to funguje uplně stejně.

 5. Facebook nie je tvorený pre #. Pre instagram je to nutnosť, twitter nepoužívam. Ale (podľa mňa), ak človek na Fb použije #niečo, tak to len viac človeka upúta. Nemusí to mať žiadnu funkčnú stránku, iba zvýšiť vizuálnu atraktivitu príspevku.

  1. Ano hashtagy nejsou primárně vytvořený pro facebook. Každopádně se dají na fcb používat. Za mě ta vizuální stránka jak píšeš moc nefunguje. Spoustu lidí fcb příspěvěk s milionem hashtagů spíše odpuzuje. Každopádně jak píšu – fcb příspěvek bez hashtagů fungujou líp než s nimi.
   Dík za tvůj komentář.