Proč nedělám GIVEAWAY

proc nedelam giveaway

Giveaway je pro mě takový nešvar. Je to „akce“, o které si každý tvůrce myslí, že díky rozdávání dárků, nasbírá fanoušky, čtenáře a sledovanost. Ale to je omyl…

Většina Giveaway akcí je postavena na tom, že musíte dát lajk fcb stránce, sledovat blog, sledovat instagram, přidat komentář, nasbírat ke komentáři co nejvíce lajků, sdílet soutěž na fcb a spoustu dalších nesmyslů. Tvůrce akce – bloger, si vždy myslí, že giveaway mu pomůže zvýšit počet fanoušků na fcb, že tak zvýší počet views na svém blogu, zvýší počet sledovatelů na instagramu a jednoduše řečeno – VŠECHNO PROSTĚ NAROSTE! 

vsechno proste naroste

Ano, ono to VŠECHNO NAROSTE, ale pouze po dobu giveaway. Po skončení akce, se většinou všichni odhlásí, odlajkujou vaše stránky a na váš blog si už nikdy nevzpomenou. To se to vyplatilo co?

proc nedelam giveaway

Proto nedělejte Giveaway pouze za tímto účelem. Pokud chcete svým čtenářům udělat radost, tak klidně soutěž udělejte. Ale pokuste se, aby si tu výhru vždy zasloužil opravdu nějaký váš čtenář a né člověk, který sleduje všemožné soutěže aby mohl získat co nejvíce dárků. No, možná jste už slyšeli o „fejsbukové mafii“… A pokud ne, přečtěte si něco o tom na internetu.

Co vy a giveaway? Taky už jste nějakou takovou vytvořili nebo jste se nějaké takové giveaway zúčastnili?

2 Replies to “Proč nedělám GIVEAWAY”

  1. Robila som asi tak dve ročne a momentálne ich už nerobím vôbec. Dôvod si presne vystihla v tomto článku. Uvažujem skôr o odmene tých fakt verných čitateľov, ktorí môj blog pravidelne navštevujú a zapájajú sa do diania. Akurát zatiaľ neviem ako to tak fair-play vymyslieť.

  2. Giveaway nikde nedělám a nebudu. Je to zbytečnost. Zařídíš si sledovatele jen na určitou část a potom to spadne to stejných kolejí. A kdyby měl člověk dělat giveawya pořád, aby si udržel čtenáře, tak by musel mít milion dolarů, aby měl na slušné dárky do giveaway