Za co utrácím své peníze

uvodka-penize-gallymadness

Peníze jsou od toho aby se utrácely, abychom díky nim uspokojovali své potřeby. Peníze chápu jako prostředek, díky kterému můžu žít život jaký si přeju. Co si budem…peníze jsou v životě na prvním místě ať chceme nebo ne. Dnes není nic zadarmo a z lásky k druhým se bohužel nenajíme. Ale pojďme k tématu, dnes vám popíšu hlavní věci,  za které utrácím své peníze. Nebudu sem počítat bydlení, elektřinu jídlo atp.

SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Protože jsem OSVČ, je mou povinností odvádět každý měsíc určitou částku za zdravotní a sociální pojištění. Měsíčně celkem odvádím za tyto 2 položky 4.000 Kč.

KURZY/ŠKOLENÍ

Nechci zůstat pozadu! A pro svou práci potřebuju být pořád ve střehu a vědět o všem všechno. Proto se musím zdokonalovat. Své práci prostě musíte rozumět. Každý měsíc se snažím najít aspoň jeden kurz či školení – ať už je to online nebo offline v Praze.

NÁSTROJE PRO MOU PRÁCI

Fotobanky, účetní program, projektové aplikace, apod. Hold nic není zdarma a aby moje práce byla precizní, abych mohla fakturovat a projektovat, potřebuju k tomu aplikace a různé programy. Né všechno jde řešit pomocí papíru.

nastroje-gallymadness

FITNESS/ZDRAVÍ

Každý měsíc utratím 500 Kč za permanentku do fitka a 2.000 Kč za trenérku. Kromě toho ještě utratím nějaké peníze za protein a další výživové doplňky. Ty ale většinou vydrží déle než měsíc, takže to nemám rozpočítané. Ale sami určitě víte, že běžný protein pořídíte kolem 800- 1.000 Kč

fitness-zdravi-gallymadness

KOSMETIKA

Co se týče dekorativní kosmetiku tak tu nakupuji 1x ročně. Snažím se totiž vždy investovat do kvalitní kosmetiky a tím, že se tolik nelíčím mi vždy vydrží půl roku až rok, záleží co to konkrétně je. Mou oblíbenou značkou je Make Up Forever od které vždy kupuji korektor, rozjasňovač a tvářenku.  Nic jiného na obličej nepoužívám. Takže mě to příjde ročně na 3-3500 tisíce. Možná si zkuste někdy spočítat, kolik utratíte za kosmetiku ročně. Mě příjde, že spousta holek nakupuje tyhle věci každých 14 dní… a to se pak musí vyšplhat na slušné částky.

kosmetika-gallymadness

ZÁŽITKY

Největší část peněz padá do zážitků. Což pro mě znamená cestování, motorky a vše kolem toho. My se s Ottou neradi nudíme a snažíme se v každé volné chvíli vymýšlet různé výlety a akce kam bychom mohli vyrazit. Někdy zkusim spočítat kolik utratíme za benzín do motorek a do auta. Myslím si, že to nebude úplně malá částka.  Zážitky jsou pro mě asi nejdůležitější.

A za co nejvíc utrácíte své peníze vy?

zazitky-motorky-gallymadness

3 Replies to “Za co utrácím své peníze”

  1. Já nejvíc utracim asi za psy. Tak drahy jídlo nekupuju ani sobe 😀 Teď jsem kupovala chladicí decky. V zimě to zas budou hřejici. Pořad něco 😀

  2. Určite za zážitky, trochu za kozmetiku a tanečné kurzy. Tie tance ma skrátka bavia takže tam sa investovať nebojím. Zo športov trochu do plávania, ale nie nejako prehnane.

    1. Tanec miluju. Díky za komentář Janko.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.