Za co utrácím své peníze

uvodka-penize-gallymadness

Peníze jsou od toho aby se utrácely, abychom díky nim uspokojovali své potřeby. Peníze chápu jako prostředek, díky kterému můžu žít život jaký si přeju. Co si budem…peníze jsou v životě na prvním místě ať chceme nebo ne. Dnes není nic zadarmo a z lásky k druhým se bohužel nenajíme. Ale pojďme k tématu, dnes vám popíšu hlavní věci,  za které utrácím své peníze. Nebudu sem počítat bydlení, elektřinu jídlo atp.

SOCIÁLNÍ A ZDRAVOTNÍ POJIŠTĚNÍ

Protože jsem OSVČ, je mou povinností odvádět každý měsíc určitou částku za zdravotní a sociální pojištění. Měsíčně celkem odvádím za tyto 2 položky 4.000 Kč.

KURZY/ŠKOLENÍ

Nechci zůstat pozadu! A pro svou práci potřebuju být pořád ve střehu a vědět o všem všechno. Proto se musím zdokonalovat. Své práci prostě musíte rozumět. Každý měsíc se snažím najít aspoň jeden kurz či školení – ať už je to online nebo offline v Praze.

NÁSTROJE PRO MOU PRÁCI

Fotobanky, účetní program, projektové aplikace, apod. Hold nic není zdarma a aby moje práce byla precizní, abych mohla fakturovat a projektovat, potřebuju k tomu aplikace a různé programy. Né všechno jde řešit pomocí papíru.

nastroje-gallymadness

FITNESS/ZDRAVÍ

Každý měsíc utratím 500 Kč za permanentku do fitka a 2.000 Kč za trenérku. Kromě toho ještě utratím nějaké peníze za protein a další výživové doplňky. Ty ale většinou vydrží déle než měsíc, takže to nemám rozpočítané. Ale sami určitě víte, že běžný protein pořídíte kolem 800- 1.000 Kč

fitness-zdravi-gallymadness

KOSMETIKA

Co se týče dekorativní kosmetiku tak tu nakupuji 1x ročně. Snažím se totiž vždy investovat do kvalitní kosmetiky a tím, že se tolik nelíčím mi vždy vydrží půl roku až rok, záleží co to konkrétně je. Mou oblíbenou značkou je Make Up Forever od které vždy kupuji korektor, rozjasňovač a tvářenku.  Nic jiného na obličej nepoužívám. Takže mě to příjde ročně na 3-3500 tisíce. Možná si zkuste někdy spočítat, kolik utratíte za kosmetiku ročně. Mě příjde, že spousta holek nakupuje tyhle věci každých 14 dní… a to se pak musí vyšplhat na slušné částky.

kosmetika-gallymadness

ZÁŽITKY

Největší část peněz padá do zážitků. Což pro mě znamená cestování, motorky a vše kolem toho. My se s Ottou neradi nudíme a snažíme se v každé volné chvíli vymýšlet různé výlety a akce kam bychom mohli vyrazit. Někdy zkusim spočítat kolik utratíme za benzín do motorek a do auta. Myslím si, že to nebude úplně malá částka.  Zážitky jsou pro mě asi nejdůležitější.

A za co nejvíc utrácíte své peníze vy?

zazitky-motorky-gallymadness

3 Replies to “Za co utrácím své peníze”

  1. Já nejvíc utracim asi za psy. Tak drahy jídlo nekupuju ani sobe 😀 Teď jsem kupovala chladicí decky. V zimě to zas budou hřejici. Pořad něco 😀

  2. Určite za zážitky, trochu za kozmetiku a tanečné kurzy. Tie tance ma skrátka bavia takže tam sa investovať nebojím. Zo športov trochu do plávania, ale nie nejako prehnane.

    1. Tanec miluju. Díky za komentář Janko.